Zkoušení ložního prádla v nemocnici

foto

V roce 2010 bylo provedeno zkoušení antibakteriálního prostěradla nanoAg® ve Fakultní nemocnici Brno na Klinice Infekčních Chorob (KICH). Doba zkoušení trvala 3 měsíce. Za tuto dobu bylo provedeno 30 praní. Zkušenosti při používání byly výborné.

Zkoušení antibakteriálních prostěradel nanoAg →

 

Výrobky pro medicínu

foto

Certifikované výrobky svými vlastnostmi a technickými parametry jsou vhodné pro chirirgické účely v nemocnicích, na ortézy nebo bandáže.

V roce 2010 byl vyroben speciální korzet pro pooperační péči pacienta po operaci páteře. Po této operaci pacient zůstává v korzetu několik týdnů i měsíců podle průběhu léčení. Obvykle se při tomto dlouhém období objeví nežádoucí účinky jako svědění a špatné hojení ran. V případě korzetu nanoAg® byly oba tyto efekty potlačeny a snížila s doba léčení pacienta.

Zkoušení textilie nanoAg v ortopedické protetice →

 

Testování oděvů sportovci

foto

Testování výrobků na motokrosové mezinárodní šestidenní soutěži Enduro

Na základě požadavků firmy InvestCorp s.r.o., která je součástí sdružení ROZALIA provedl pan Drahomír Gottvald testování antibakteriálních výrobků spodního prádla a ponožek značky nanoAg® v extremních podmínkách motokrosových závodů.

Na základě vlastních zkušeností získaných v náročných podmínkách pan Drahomír Gottvald uvádí: "Testované výrobky značky nanoAg® se plně osvědčily, byly příjemné při nošení a navíc jsem neměl žádné opruzeniny a překvapivě při dlouhodobém nošení nebyl cítit žádný zápach z rozkládajícího se potu. Jsem přesvědčen, že tyto výrobky obstojí i v jiných sportovních odvětvích i při pracovním zatížení. Jedná se o materiály, které mají před sebou velkou budoucnost. Po zkušenostech ze své více než 41leté kariéry doporučuji tyto výrobky k používání všem aktivním lidem."

Dozvědět se více →